Onedio -

8 gün önce

Çiftlik Bank Ofisleri Boşaltıldı, CEO Mehmet Aydın'a Ulaşılamıyor: “Başınızın Çaresine Bakın”

Bazı kişilerin kolay para kazanma hevesiyle dahil olduğu Çiftlik Bank battı. Çiftlik Bank Genel Müdürü Niyazi Karakoç bayilerle bir toplantı yaparak 'Ben de kandırıldım. Başınızın çaresine bakın' dedi.

Kısa süre önce Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, piyasadan yaklaşık 500 milyon lira toplayan Çiftlik Bank'ın nitelikli dolandırıcılık yaptığını açıklamıştı.

Bakan Tüfenkçi ise Çiftlik Bank'ın üye sayısının 132 bini aktif toplam 500 bin olduğunu ve yüksek kâr vaatleriyle ciddi paralar toplandığını açıklamıştı.

trthaberstatic.s3-website-eu-west-1.amazonaws.com

Yapılan son uyarılara da öncekilerle benzer tepki veren üyeler açıklamayı ciddiye almamıştı.

Para yatıranlar için kötü haberi genel müdür verdi: 'Mehmet Aydın'a ulaşamıyorum.'

Hürriyet'ten Kazım Ataer'in haberine göre, dün Beykoz'ta gerçekleştirilen ve sadece Çiftlik Bank bayilerinin katıldığı toplantıda Genel Müdür Niyazi Karakoç adeta itiraf niteliğinde sözler söyledi.

Toplantıya katılan bir bayii yetkilisinin aktardığı bilgilere göre Karakoç, 'Ben de kandırıldım' diyerek şu sözleri söyledi: "İşler iyi gitmiyor. Mehmet Bey'e (Mehmet Aydın ) ulaşamıyorum, dönüş alamıyorum. Başınızın çaresine bakın."

Facebook sayfasından Çiftlik Bank'a ulaşmak isteyenler 'bu içeriğie ulaşılamıyor' uyarısıyla karşılaşıyor.

Vurgunun boyutu ne?

SPK'nın hazırladığı rapora göre, Çiftlik Bank, 2016 -2017 arasında 77 bin 843 kişiden toplam 511.7 milyon TL topladı. 62 bin 877 kişiye 398.3 milyon TL ödeme yaptı. Kalan 113.4 milyon TL Kuzey Kıbrıs'a aktarıldı. Papara dışında G-pay ve Epin gibi ödeme sistemlerinden de Kıbrıs'a yaklaşık 120 milyon TL gönderildiği tespit edilmişti.

Çiftlik Bank sosyal medyanın da gündeminde. Öne çıkan bazı yorumlar şöyle 👇

KAYNAĞI GÖR
Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması Bundle’ı indirin, hiçbir gelişmeyi kaçırmayın!
BUNDLE'I İNDİR